Skip to main content

Race Roster 2024

20 km Race – Individuals

# First Name Last Name Age City Nationality Discipline
001 Andreas Daus 42 Zermatt Switzerland Foot
002 Elisabeth Reichert 29 Zermatt Switzerland Foot
003 Mina Zeiter 22 Nürensdorf Switzerland Foot
004 Cornelius Schreck 29 Grächen Switzerland Foot
005 Helga Cedering 12 Överkalix Sweden Ski
006 Ida Cedering 42 Överkalix Sweden Ski
007 Hilding Cedering 14 Överkalix Sweden Ski
008 Sandra Skager 34 Gothenburg Sweden Ski
009 Moa Pahikka-aho 35 Lulea Sweden Ski
010 Juiko Liao 41 Gothenburg Sweden Foot
011 Teija Harnesk 57 Övertorneå Sweden Foot
012 Felix Granberg 26 Överkalix Sweden Ski
013 Johanna Nordblad 44 Lulea Sweden Foot
014 Anders Malmer 66 Tenhult Sweden Ski
015 Signe Malmer 29 Överkalix Sweden Ski
016 Niklas Grip 54 Lulea Sweden Foot

50 km Race – Individuals

# First Name Last Name Age City Nationality Discipline
101 Paula Cairey 58 London England Foot
102 Przemyslaw Wasilewski 43 Warsaw Poland Foot
103 Carolin Kicherer 41 Vaihingen an der Enz Germany Foot
104 Dean Pointer 45 Norwich England Foot
105 Alan Cormack 56 Aberdeen England Foot
106 Marina Dronet-Nguyen 34 Simiane Collongue France Foot
107 Rianne Dasselaar 47 Jokkmokk Sweden Foot
108 Joel Mellmann 28 Gerrards Cross England Foot
109 Richard Weremiuk 50 Telford England Foot
110 Michael Dessagne 41 Övertornea Sweden Foot
111 Elsa Rabou 51 Courtenay France Foot
112 David Forsman 40 Överkalix Sweden Fatbike
113 Andreas Vennberg 32 Överkalix Sweden Ski
114 Jenny Heneryd 47 Härnösand Sweden Ski
115 Linda Eriksson 47 Överkalix Sweden Ski
116 Katharina Zirngibl 36 Heidelberg Germany Foot

185 km Race – Individuals

# First Name Last Name Age City Nationality Discipline
201 Raymond Wennier 48 Gauting-Unterbrunn Guatemala Foot
202 Mal Smith 71 Royston England Foot
203 Emma Lambert 38 Fügenberg Austria Foot
204 Steve Bentley 59 Harston England Foot
205 Eva zu Beck 32 Sroda Slaska Poland Foot
206 Marc Frantzen 48 Remscheid Germany Foot
207 Gareth Jones 44 Bristol England Foot
208 Thomas Werner 51 Hofgeismar Germany Foot
209 Guy Belchier 40 Hertford England Foot
210 Ludovic Seuillot 35 Dombasle France Ski
211 Jonas Wagenknecht 34 Hamburg Germany Foot
212 Vedangi Kulkarni 25 Inverness India Ski
213 Carmen Hirte 37 Hamburg Germany Foot

500 km Race – Individuals

# First Name Last Name Age City Nationality Discipline
501 Jenny Tough 35 Beauly England Fatbike
502 Kasper Johansen 38 Gilleleje Denmark Foot
503 Florian Reiterberger 43 Eggstätt Germany Fatbike
504 Alla Bova 62 Stafford USA Foot
505 Josephine Bush 52 Brockley England Foot
506 Enrique Trull Maravilla 50 L’Eliana Spain Foot
507 Peter Felten 66 Bad Honnef Germany Fatbike
508 Mathieu Bonnier 66 Viviers du Lac France Ski
509 Daniel Gruber 41 Böhnen Germany Fatbike
510 Tommy Chen 37 Taipei Taiwan Foot
511 Phil Cowell 47 Gillingham England Foot
512 Pascal Bleys 54 Gent Belgien Foot
513 Anim Swart 58 Mont Tremblant Canada Foot
514 Jens Klinkhammer 45 Bonn Germany Foot
515 Stefan Zahlten 59 Wiegendorf Germany Foot
516 Thierry Corbarieu 54 Lagrace Dieu France Foot
517 Pat Cooke-Rogers 67 Hemington England Fatbike
518 Paul Fosh 57 Hereford England Foot
519 Thanh Vu 33 Ho Chi Minh City Vietnam Foot

* Please note: All members of teams automatically participate in the individual category, too.